Avşa Adası Feribot Seferleri

Avşa adası feribot seferleri nasıl ve ne şekilde yapılmaktadır. Adamıza tatile gelecek olanların en önemli konu maddesi olan bu sorunun cevaplarını aşağıdaki makalemizde bulacaksınız.

Avşa adası`na aracınız ile geleceksiniz peki bu nasıl olacak.Öncelikle İstanbul ve Trakyadan gelecek olanlara tarif edelim.Bu bölgelerden ve çevre il/ilçelerinden gelecek olanlar rotasını Tekirdağ iline çevirmek zorunda.Tekirdağ limanından avşa adasına feribot seferleri yaz aylarında hergün düzenli olarak karşılıklı yapılmaktadır.Araç ile gelecekler limanda mağduriyet yaşamamak için önceden araç rezervasyonu yaptırmak zorundadır.Tekirdağ`dan avşa adasına ulaşım 3,5 saat sürmektedir.Yolculukta önce Marmara adasına uğranılmakta daha sonra avşa adasında yolculuk sonlanmaktadır.Aynı şekilde Avşa adasından önce marmara adasına ve sonrasında Tekirdağ`da biten seferler düzenlenmektedir. Avşa adasına ulaşım sağlayan 3 firma bulunmaktadır.Bunlar sırası ile Özkaptan, Ömer Kpatan ve Adalar gemisi olmak üzere üçe ayrılmaktadır.Adamıza gelecek olanlar ve araç rezervasyonunda bulunacak olanlar bu firmaların isimleri ile google araması yaparak ilgili firmalara ulaşabilirler.Seferler her gün sabah ve akşam olmak üzere karşılıklı yapılmaktadır.

Erdekten Avşa adasına feribot seferlerinide Gestaş isimli firma yapmaktadır.Anadolu ve çevre illerinden gelecek olanlar rotasını Balıkesirin Erdek ilçesine çevirmek zorundalar.Erdekten avşa adasına günde 2 sefer karşılıklı yapılmaktadır.Bilet rezervasyonu ve saatler için Google aramasında Gestaş araması yaparak ilgili firmaya ulaşabilirsiniz.

avşa adası feribot seferleri

avşa adası feribot seferleri

Bir önceki konumuz olan Avşa Adası Gece Hayatı adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir