Avşa Adasına Ne Zaman Gidilir

Avşa adasına ne zaman gidilir? Adamıza tatile çıkmayı planlayan bir çok kişi eğer adamıza daha önce hiç gelmemişlerse planladıkları tarihleri konusunda endişeye kapılırlar.

Bu konudada haklıdırlar ama endişe etmeyin, işte bu yazımızda sizlere avşa adasının tatil dönemleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.Adamızın bir ön sezonu bir yüksek sezonu birde sezon sonu dönemleri vardır. Ön sezon denilen dönem her yıl mayıs ayının 19`u ile temmuz 8 tarihleri arası tarihleridir. Bu tarihlerde avşa adası biraz daha serin biraz daha sakindir lakin fiyatlarda yüksek sezona göre neredeyse yarı yarıyadır. Yüksek sezonda her yılın temmuz ayının 8`i ile 30 ağustos dönemleri arasındadır.Bu dönem hava sıcaklıklarının en yüksek ve en kalabalık yaşandığı dönemdir. Bu dönemlerde fiyatlar tavan yapmaktadır.Sezon sonu dönemide her yılın 30 ağustos tarihi ile 15 eylül dönemidir. Bu dönemdede fiyatlar mayıs haziran döneminde olduğu gibi yarı yarıyadır. Bu tarihlerde ada esnafı ve adalıların sezon yorgunluklarını attıkları tatil dönemleridir genelde keyiflidir. Sizlerde vermiş olduğumuz bu bilgiler sayesinde tatil planı ve bütçenizi oluşturabilirsiniz. Tatiliniz için arayacağınız tesislere sezon dönemleri için fiyat tarifeleri hakkında sorular sorabilirsiniz.

Sizlere kısaca avşa adasına ne zaman gidilir konusunda bilgiler vermeye çalıştık . Sizlerde merak ettiğiniz husularda bizlere konu altında yer alan yorum alanından soru sorabilirsiniz.

avşa adasına ne zaman gidilir

avşa adasına ne zaman gidilir

Bir önceki konumuz olan Avşa Adası Denizi Nasıl adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir